DUYURU... ,   BOZKANDAK FM ANDROİD UYGULAMAMIZ YAYINDA. ÜCRETSİZ, HEMEN İNDİR. ...    |           DUYURU... ,   BOZKANDAK FM MOBİL RADYO UYGULAMASI HİZMETE GİRMİŞTİR. IOS/ANDROID/WINDOWS SÜRÜMLÜ AKILLI TELEFON VE TABLETLERDEN DİNLEYEBİLİRSİNİZ. BOZKANDAK FM ŞİMDİ SİZE DAHA YAKIN...    |         
 
 
 

GURBETTEN SILAYA GECE YOLCULUĞU...

 
Şeker tadında muhabbet etmek, duymak ve dinlettirmek istediğiniz müzikler için “Gurbetten Sılaya Gece Yolculuğu’ adında canlı yayını hazırlayıp sunmaktayım. Kimseye sözünüz yoksa, beklerim..

Merhaba,

Gençliğimden itibaren müzikle uğraşmaya ve radyo yayını yapmaya hep ilgi duymuşumdur.
1981 – 1984 yılları arası FM band korsan radyo yayıncılığı yaptım. O dönemde Hollandada şimdi olduğu gibi Türkçe TV ve radyo yayınları olmadığından böyle bir ihtiyaç ortaya çıktmıştı, bu yıllarda bilhassa Hollanda’da Türk toplumu arasında korsan radyo dinlenmesi çok yaygındı. Yanlış hatırlamıyorsam her akşam ortalama 4-5 radyo yayın yapmaktaydı ve yoğun bir şekilde dinlenilmekteydiler.

Bu çerçevede bir kaç arkadaşımla çok zorlanarak ‘Radyo Vatan’ adında bir radyo istasyonu kurduk. Şartlar çok çetindi ve evlerin çatı aralarından kısıtlı teknik imkanlar dahilinde yayın yaparken, herhangi bir olumsuz durumda ikaz etmesi için kapı önünde bir arkadaşımız gözcülük yapıyordu.

"..."

Nisan 1984 yılında radyo istasyonumuzun yerleşkesi emniyet güçleri tarafından tespit edilmiş olacak ki canlı yayın esnasında baskın yedik ve bütün cihaz ve materiyallarımıza el konuldu. Sonrasında hukuki süreç devam etti ve yaşımın küçük olmasından şartlı olarak ceza almadım.

Böylelikle bir kaç yıl süren heyecanlı FM bandından korsan radyo yayıncılığım sona erdi.
O dönemden kalan tek hatıra bir akşam canlı yayın esanasında yapmış olduğum kaset kaydıdır.

Sonrasında müzikle uğraşım, taleb üzerine -sunumlu- karışık ‘kaset’ doldurmalar (re)mix türü çalışmalar yapmam hep devam etti.

Teknik imkanlar ve internet kullanımının sağladığı kolaylıklar ayrıca köyümüz adına başlatmış olduğum internet sitesi kurma dahilinda ilk zamanlar farklı radyo platformlarında dar kapsamlı ve bir kaç köylümüzün(Hollanda, İzmir, Konya’dan) yardımlaşmasıyle akşamları sadece bilgisayardan dinlenebilinen sohbetli odalı radyo yayınlarını bir dönem sürdürdük.

İnternet kullanımının zorunlu hale gelmesi, akıllı cep telefon ve tabletlerin kullanımı yaygınlaşması ve maddi ve teknik imkanların oluşması ‘Bozkandak FM’in internet üzerinden her şekilde dinlenebilen yayınlarına başlamamızı sağladı.

Bu konuda bize maddi destek sağlayan OSGB İsçi Sağlık’a teşekkürlerimizi sunarız.
OSGB İsçi Sağlık Karaman ve İzmir şubeleri ile hizmet vermektedir.

Köyümüzü, insanımızı ve bu işi seviyoruz.
Şeker tadında muhabbet etmek, duymak ve dinlettirmek istediğiniz müzikler için “Gurbetten Sılaya Gece Yolculuğu’ adında canlı yayını hazırlayıp sunmaktayım. Kimseye sözünüz yoksa, beklerim..

Dolasıyle ben ve bir kaç köylümüz gönüllü olarak Bozkandak FM’de canlı yayınlarımızı düzenli olarak gerçekleştirmeye gayret gösteriyoruz.

Dinleyicilerimiz ve takipcilerimizin duyarlı davranacağını ümit eder ve Bozkandak FM’i dinleme ve takip etmeye devam ve çevrelerine tavsiye etmelerini temenni ederim.

Bozkandak FM şimdi size daha yakın…

Saygılarımla.
DJ Falçata (Adem Boray)

 
Tarih       : 11 Şubat 2016
 
 

 

 
 Köyümüzün ilk internet radyosu. Şimdi size daha yakın...
Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2018 ®

 

RadyoSitesiKur